Za rovnými zubami netreba ísť ďaleko

Narovnajte si Vaše zuby bez potreby nosiť niekoľko rokov fixný strojček. Získajte sebavedomý úsmev od domácej značky. Priesvitný strojček je vyrobený na mieru pomocou najmodernejších 3D technológií. Dostupný u vybraných poskytovateľov.

Ako prebieha liečba?

Prečo si zvoliť priesvitný strojček?

Precíznosť v každom kroku. Od skenovania cez návrh liečby až po 3D tlač a tvarovanie alignerov.

Pri liečbe odchýlok v postavení zubov preferuje stále viac pacientov i lekárov priehľadný strojček pred tradičnými fixnými strojčekmi, a to vďaka nesporným výhodám v porovnaní s klasickou liečbou. Strojček je priehľadný a takmer neviditeľný. Dá sa jednoducho vybrať a neobmedzuje pacienta počas prijímu potravy. Neprekáža pri čistení zubov kefkami či zubnou niťou. Aparát je z priehľadného materiálu, vďaka čomu nikto neuvidí, že strojček nosíte. Navyše umožňuje presnú kontrolu pohybu jednotlivých zubov. Vyrovnávanie postavenia zubov prebieha hneď od začiatku nosenia strojčeka. Postavenie zubov sa upravuje v jednotlivých krokoch liečby. Na každý krok je potrebná jedna sada priesvitných strojčekov. Pre dosiahnutie žiadaného výsledku liečby sa odporúča nosiť strojček 22 – 23 hodín denne.

priesvitny strojcek

Aký je priebeh liečby priesvitným strojčekom?

Je to jednoduchšie, než by ste na prvý pohľad očakávali.

🌓 1. Absolvujte konzultáciu

Počas úvodnej konzultácie poskytovateľ liečby zhodnotí stav Vašich zubov, ďasien a mieru odchýlky v postavení zubov. Zhotoví fotodokumentáciu a RTG snímky. Počas konzultácie vyhodnotí, či ste vhodný kandidát na liečbu priesvitným strojčekom. Zhotoví sa digitálny sken Vašich zubov alebo odtlačky. Údaje sa zašlú do nášho centra pre plánovanie liečby. Doba od zhotovenia odtlačkov po vypracovanie návrhu liečebného plánu trvá maximálne týždeň.

🌔 2. Potvrďte liečebný plán

Po obdržaní liečebného plánu Vám bude pri ďalšej návšteve prezentovaný virtuálny výsledok na 3D animácii cez webovú aplikáciu. Dozviete sa tiež približnú dĺžku liečby, ako aj počet strojčekov potrebných na Vašu liečbu. Ak budete Vy aj Váš lekár s navrhovanou liečbou a jej výsledkom súhlasiť, začneme s výrobou Vašich priesvitných strojčekov. Ak to bude potrebné, liečebný plán sa prepracuje.

🌕 3. Začnite liečbu

Váš lekár Vám odovzdá prvé sady priesvitných strojčekov a poučí Vás, ako ich správne nosiť. Ak je to súčasťou liečebného plánu, na zuby sa adaptujú estetické plastové úchyty (tzv. attachmenty). Tie pomáhajú pri niektorých výraznejších pohyboch zubov. Doba od odsúhlasenia liečebného plánu po vyhotovenie a odovzdanie prvých priesvitných strojčekov trvá približne 2 týždne. Počet a frekvencia ďalších návštev závisí od dĺžky a priebehu Vašej liečby.

Odpovede na časté otázky (FAQ)

Neviditeľný strojček Nevident pozostáva zo série strojčekov, ktorých počet určí liečebný plán. Každý strojček vykoná miernu zmenu v postavení zubov a vymieňa sa po približne dvoch týždňoch nosenia. Priemerná dĺžka liečby je 7 mesiacov. Počas liečby je často potrebné vykonať tzv. stripping zubov.
Liečba priesvitným strojčekom si mnohokrát vyžaduje stripping alebo IPR. Stripping znamená obrúsenie bočných plôch zubov. Toto obrúsenie sa robí výlučne v sklovine brúsnymi páskami v rozsahu, aký určí liečebný plán. Na opracované plôšky zubov sa aplikuje ochranný fluoridový lak. Obrúsenie sa zvyčajne robí na začiatku alebo v priebehu liečby v prechode medzi jednotlivými fázami.
Ak vynecháte pár hodín nosenia vo výnimočných prípadoch, nemalo by to mať žiaden dopad na dĺžku liečby. Ak ho ale nebudete nosiť poctivo denne, predĺžujete si tým celkovú dĺžku liečby. To znamená, že strojček nestihne urobiť to, čo má, za týždeň a musíte ho preto nosiť dlhšie. Po týždni nepoctivého nosenia Vám nasledujúci strojček nemusí sedieť správne na zuboch.
Na strojčeky si treba dávať pozor, keďže dodávame z každého len jeden kus. Ak ho nemáte práve v ústach, je najlepšie, keď si ho uložíte do obalu. V prípade, že strojček stratíte, musíme na požiadanie od poskytovateľa liečby za poplatok vyrobiť náhradný. Kým sa čaká na nový strojček, odporúčame nasadiť si posledný nosený strojček, ktorý máte.
Niektoré pohyby zubov si vyžadujú lepšie zachytenie strojčeka o zuby. To sa dosiahne priadaptovaním malého množstva kompozitného materiálu na zub. Strojček potom zuby lepšie uchytí. Attachmenty sú teda malé kúsky materiálu vo farbe zuba, ktoré sa dočasne v požadovanej pozícii "prilepia" na zub.
Po liečbe akýmkoľvek ortodontickým aparátom je potrebné nosiť strojček na retenciu, t. j. na udržanie postavenia zubov. Po liečbe budete nosiť tvarovo veľmi podobný priesvitný strojček – ale tentoraz už len na noc (resp. na 10 hodín). Druhý rok po ukončení liečby môžete redukovať nosenie na každú druhú noc.
Kategória liečby zavisí od počtu použitých vyrovnávačov v liečebnom pláne. Kategória SHORT je do 14 vyrovnávačov, teda 7 krokov v oboch zubných oblúkoch (horný i dolný), prípadne 14 krokov v jednom oblúku. Kategória MEDIUM je od 15 do 30 vyrovnávačov, teda od 8 do 15 krokov v oboch oblúkoch. Kategória FULL je nad 30 vyrovnávačov, teda viac než 15 krokov pri liečbe oboch zubných oblúkov.
Konečná cena za liečbu priesvitným strojčekom u poskytovateľa sa líši v závislosti od rozsahu liečby a od cenníka konkrétnej ambulancie. Odporúčané ceny za liečbu priesvitným strojčekom sa pohybujú od 1400€ pri jednoduchších stavoch až po 3500-5000€ pri pokročilých stavoch. Cena závisí aj od prevádzkových nákladov ambulancie i od regiónu.
vyrobene v EU

Zodpovedne vyrobené v EÚ. Redukujeme náš vyplv na životné prostredie. Minimalizujeme náš odpad a recyklujeme všetko, čo sa dá. Vyrovnávač zubov Nevident je registrovaná zdravotnícka pomôcka na mieru. Zdravotnícka pomôcka na mieru sa vyrába v zhode s požiadavkami stanovenými v Nariadení Európskeho Parlamentu a Rady (EÚ) 2017/745. Vážime si vaše súkromie. Preto na našich prezentačných stránkach nepoužívame cookies a nezbierame údaje návštevníkov webu.

Mint Labs, s.r.o.
Ostravská 8
040 11 Košice

Výhradné zastúpenie v Českej republike
ItalDent s.r.o.
Rousovická 623/2
181 00 Praha 8
Česká republika